SON DAKİKA | Elazığ'da maden ocağında göçük!

Son Dakika | Elazığ'da maden ocağında göçük meydana geldi. Meydana gelen olayda 3 işçi göçük altında kaldı. 3 işçiden biri kurtarıldı, 2 içşi ise kurtarma çalışmaları devam ediyor.

26 Şubat 2024 Pazartesi 11:43 - Güncelleme: 26 Şubat 2024 Pazartesi 15:41
Kaynak: haber merkezi
Elazığ'da maden ocağında göçük meydana geldi. Geçtiğimiz günlerde Erzincan'ın İliç ilçesinde yaşanmıştı. Şimdi ise Elazığ'da aynı durum meydana geldi.
 
 
Yaşanan olayda 3 işçi göçük altında kaldı. Elazığ Valisi Ömer Toraman durum ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ömer Toraman, 3 işçiden birinin kurtarıldığını paylaştı. 2 işçi ise kurtarma çalışmaları sürüyor.
 

VALİ ÖMER TORAMAN'IN AÇIKLAMALARI
 

Elazığ'ın Palu ilçesindeki maden ocağında göçük meydana geldi. İlçenin Kayaönü köyü mevkisinde özel bir krom madeninde henüz belirlenemeyen nedenle göçük oldu.
 
 
Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye jandarma, 112 Acil Servis ve AFAD ekipleri sevk edildi. Göçük altında kalan işçilerin kurtarılması için çalışma başlatıldı.
 
Elazığ Valisi Ömer Toraman, saat 10.04 sıralarında Palu ilçesi Kayaönü köyü civarında krom madenine ait bir işletmede göçük meydana geldiği ihbarının alındığını, ekiplerin hızla olay yerine intikal ettiğini söyledi.
 
Vali Toraman, arama kurtarma faaliyetlerinin süratle başladığını ifade ederek, göçük altında kalan işçilere ulaşmak için arama kurtarma ekiplerinin yoğun şekilde faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti.
 
Palu'nun Kayaönü köyünde özel bir şirkete ait krom maden işletmesinde meydana gelen göçükte 4 işçinin göçük altında kaldığı bildirildi. Yapılan ilk müdahale neticesinde 3 işçinin kurtarıldığı ifade edilen açıklamada, 1 işçinin kurtarılması için çalışmaların sürdüğü belirtildi. Açıklamada, olayla ilgili adli ve idari tahkikat başlatıldığı kaydedildi.
Kaynak: haber merkezi
Deadpool ve Wolverine'den yeni fragman

Deadpool ve Wolverine'den yeni fragman

Nesrin Cavadzade, 'Kıvrımsızsın' diyenlere soyunarak yanıt verdi

Nesrin Cavadzade, 'Kıvrımsızsın' diyenlere soyunarak yanıt verdi

Hazal Subaşı, ilişki taktiği verdi! İşte o sırrı

Hazal Subaşı, ilişki taktiği verdi! İşte o sırrı